Dementievriendelijk Dongen organiseert ‘Samen kunst maken’ rond Wereld Alzheimer Dag

Inwoners van Dongen die te maken hebben met geheugenproblemen en hun mantelzorgers kwamen op 22 september samen bij Maria Oord voor een gezellige en creatieve middag. Tijdens de activiteit ‘Samen kunst maken’ stond ontmoeting, creativiteit en meedoen centraal.

Iedere deelnemer maakte een eigen klein schilderij. De schilderijen worden samengevoegd tot één groot gezamenlijk kunstwerk. Zo ontstaat niet alleen een bijzonder kunstwerk, maar ook een blijvende herinnering aan een middag waarin mensen elkaar ontmoetten, creatief bezig waren en samen meededen.

Aandacht voor meedoen
De activiteit werd georganiseerd vanuit Dementievriendelijk Dongen en sloot aan bij Wereld Alzheimer Dag op 21 september. Het thema van Wereld Alzheimer Dag was dit jaar ‘Ik Blijf Meedoen’. Dat thema kwam tijdens de middag mooi tot uiting: samen actief zijn, anderen ontmoeten en onderdeel blijven van de samenleving.

Het gezamenlijke kunstwerk wordt officieel onthuld bij de gemeente Dongen en krijgt daar een mooie plek. Daarmee blijft de herinnering aan dit thema ook in de gemeente zichtbaar.

Samen dementievriendelijk
Dementievriendelijk Dongen is een samenwerking van Alzheimer Nederland, afdeling Midden-Brabant, ContourdeTwern, Gemeente Dongen, Dorpsteam Dongen, Maria Oord, Mijzo, Stichting Welzijn Ouderen Dongen en Thebe.

Samen zetten de organisaties zich in voor een samenleving waarin mensen met dementie mee kunnen blijven doen.