Maria-oord lanceert nieuw leerplatform: FLIP – Flexibel Leren in Praktijk

Maria-oord lanceert nieuw leerplatform: FLIP – Flexibel Leren in Praktijk

Op 9 september 2025 was het zover: de feestelijke lancering van ons nieuwe leermanagementsysteem. Na vele jaren nemen we afscheid van LearnLinq en stappen we vol trots over op Studytube, dat binnen Maria-oord de naam FLIP – Flexibel Leren in Praktijk draagt.

Met FLIP zetten we een grote stap vooruit. Het platform maakt leren laagdrempeliger, leuker en toegankelijker voor al onze medewerkers. Bovendien is het direct verbonden met ons vernieuwde beleid ‘aantoonbaar bekwaam’. Waar medewerkers voorheen vooral getoetst werden via e-learnings en praktijktoetsen, vullen zij nu zelf een verklaring in waarin zij aangeven bekwaam te zijn. Zo nemen zij meer eigen regie over hun ontwikkeling en verantwoordelijkheid voor hun bevoegd- en bekwaamheden.

Maar FLIP biedt nog veel meer: medewerkers kunnen hun kennis verder vergroten met e-learnings, video’s, en in de toekomst ook zelf ontwikkelde modules. Denk bijvoorbeeld aan trainingen over Excel, vitaliteit of andere thema’s. Ook de inschrijving voor scholingen verloopt voortaan via dit platform.

Tijdens de lancering maakten we het extra feestelijk: medewerkers ontvingen een kaart van groeipapier als symbool voor ontwikkeling. Net als de bloemen die uit dit papier groeien, laten we met FLIP onze kennis en talenten verder bloeien.

Deze stap konden we niet zetten zonder de fijne samenwerking met Noordhoff, onze leverancier van Studytube, die ons tijdens dit traject heeft ondersteund en de lancering mede mogelijk heeft gemaakt.

Wij zijn trots op deze mijlpaal en kijken ernaar uit hoe FLIP leren binnen Maria-oord nóg meer tot leven gaat brengen!

#Leren #Ontwikkelen #AantoonbaarBekwaam #FLIP #Studytube #Mariaoord #Noordhoff#samenregionaal